Interesuje Cię darmowa wycena?
Zadzwoń 608 080 860 lub

Wybierz dogodny czas rozmowy
i zostaw swój numer - oddzwonimy.

*
Przepisz znaki CAPTCHA

Jesteś już 2 osoba, która zamówiła rozmowę telefoniczną

Administratorem danych, które tu wpisujesz jest EKODREN - Naturalne Systemy Oczyszczania. Dane będą przetwarzane w celach marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów.

Interesuje Cię darmowa wycena?

Napisz do nas

*
*
*
Przepisz znaki
CAPTCHA
* pola obowiązkowe

Administratorem danych, które tu wpisujesz jest EKODREN - Naturalne Systemy Oczyszczania. Dane będą przetwarzane w celach marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów.

Jesteś już 1 osoba, która zostawiła dziś wiadomość.

Zadzwoń
Napisz
Sklep internetowy

Zadzwoń 608 080 860

PROMOCJE

Oczyszczalnie EkoDuel oraz EkoDuel Plus to najbardziej zaawansowane technologicznie przydomowe biologiczne oczyszczalnia ścieków typu SBR.

Opis urządzenia

Cykle pracy oczyszczalni EkoDuel, w przeciwieństwie do tradycyjnych oczyszczalni SBR oraz innych oczyszczalni biologicznych są dostosowywane do ilości dopływających do oczyszczalni ścieków, co w znaczący sposób pozwala oszczędzać energię elektryczną.

Oczyszczony ściek w oczyszczalni EkoDuel jest odpompowywany tylko i wyłącznie w przypadku dopływu do oczyszczalni odpowiedniej ilości ścieków surowych. Tradycyjne oczyszczalnie typu SBR odpompowują oczyszczony ściek 2-4 razy na dobę, bez względu na zużycie wody, tzn. bez względu na dopływającą ilość ścieków surowych.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania technologicznego (automatyczny zawór pomiarowy), oczyszczalnia EkoDuel kontroluje ilość dopływających ścieków oraz nie wymaga stosowania elektrozaworów. Pomiar poziomu ścieków oznacza, że praca kompresora oczyszczalni jest dostosowywana do rzeczywistego dopływu ścieków, dzięki czemu w znaczący sposób wydłuża się żywotność kompresora oraz zmniejsza się zużycie energii.

W przypadku wykrycia przez automatyczny zawór pomiarowy minimalnego lub całkowitego braku dopływu ścieków, oczyszczalnia EkoDuel automatycznie przechodzi w tryb pracy Eco (wakacyjny), podtrzymujący biologiczne procesy oczyszczania, o zmniejszonym zużyciu energii.

Osadnik wstępny oraz komora SBR/napowietrzania oczyszczalni EkoDuel są ze sobą połączone. Powstały dzięki temu powiększony bufor bezpieczeństwa zapewnia lepszą wydajność oczyszczania przy zmiennych obciążeniach. Czas przebywania ścieków w oczyszczalni również się znacznie wydłuża, co ma również korzystny wpływ na skuteczność oczyszczania.

W początkowej fazie odpompowywania, oczyszczone ścieki zatrzymywane są przez zbiornik buforowy i odprowadzane z powrotem do osadnika wstępnego. Ma to na celu uniemożliwienie wydostania się z oczyszczalni osadu oraz nieoczyszczonego ścieku. Oczyszczalnia EkoDuel działa na rzeczywistym dopływie ścieków, co sprawia, iż nawet bardzo duże wahania ścieków są bezpiecznie i skutecznie oczyszczane.

Oczyszczalnia EkoDuel nie tylko działa całkowicie bez pomp i elektrycznych zaworów elektromagnetycznych, ale niezależnie od tego, czy jest w 200 % przeciążana lub pracuje z dużym niedociążeniem (np. dopływ ścieków tylko w weekendy), codziennie udowadnia, że bezpieczne oczyszczanie ścieków jest możliwe pomimo dużych wahań obciążenia.

 

EkoDuel gora
 

 

Zalety oczyszczalni EkoDuel oraz EkoDuel Plus

 • pierwsza przydomowa oczyszczalnia SBR z innowacyjnym czujnikiem oraz pomiarem poziomu ilości ścieków;
 • bez elektrozaworów (bezawaryjna, redukcja kosztów użytkowania urządzenia);
 • praca oczyszczalni dostosowana do rzeczywistego zużycia wody (energooszczędna);
 • pełne napowietrzanie osadnika gnilnego/wstępnego (bezzapachowa, znaczące zmniejszenie ilości osadu do wywozu);
 • bez pomp zanurzonych w ściekach.

Niezawodna

 • 10 - letnia gwarancja na zbiornik;
 • w pełni zautomatyzowana praca dostosowująca się do ilości ścieku;
 • cyfrowy panel sterujący z wyświetlaczem LCD;
 • automatyczny tryb pracy wakacyjnej;
 • łatwa, nieskomplikowana obsługa.

Bezwonna praca

 • unikalna technologia natychmiastowego napowietrzania ścieków dopływających do oczyszczalni, zapobiegająca ich zagniwaniu, powstawaniu odorów oraz znacząco redukująca ilość osadu.

Energooszczędność

 • zużycie energii elektrycznej - jedynie 0,64 kWh/d;
 • osad nadmierny usuwany raz w roku.

Ekologiczna

 • zgodna z normą PN EN 12566-3+A2:2013-10 - możliwe uzyskanie dofinansowania z WFOŚiGW;
 • wytwarzająca znikome ilości osadu nadmiernego;
 • efektywność oczyszczania – 93,5% (BZT5).

Kompaktowy zbiornik oczyszczalni

 • pionowa budowa zbiornika o mocnej konstrukcji.

Zobacz więcej

Copyright © 2019 EKODREN - Wszelkie prawa zastrzeżone  |  Projekt strony: tomaszwronski.pl