Oczyszczalnie lokalne od Ekodren — nowa jakość usuwania zanieczyszczeń

Oczyszczalnie lokalne od Ekodren to odpowiedź na wyzwania związane z brakiem dostępu do centralnej kanalizacji lub systemów miejskich. Ich rola jest nieoceniona w ochronie naszego naturalnego środowiska, przyczyniając się do utrzymania czystości tego, co najważniejsze — naszego ekosystemu.
Oferujemy kompletne reaktory do 300 RLM, które modułowo można łączyć w kilka jednostek, zwiększając w ten sposób w dowolnym czasie ich wydajność w zależności od aktualnych potrzeb.
Oczyszczalnie lokalne dla 1.000 RLM dzięki kompaktowej konstrukcji wybudujemy w 7 dni.
Inwestycje realizujemy kompleksowo, wykonujemy również projekty oraz sporządzamy operaty wodnoprawne.

Lokalne oczyszczalnie ścieków przeznaczone są do zagospodarowania ścieków bytowych pochodzących m.in. z hoteli, pensjonatów, szkół, stacji benzynowych, osiedli mieszkaniowych oraz małych miejscowości, poza terenami aglomeracji miejskiej.

Lokalne oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniami o znacznie większej przepustowości i wydajności niż przydomowe oczyszczalnia ścieków, jednocześnie zdecydowanie bardziej ekonomicznymi niż budowa szamb, wymagających stałego nadzoru użytkownika oraz wywozu ścieków kilka razy w miesiącu.

Dzięki modułowej konstrukcji istnieje w każdej chwili możliwość nieograniczonej rozbudowy oczyszczalni tzn. zwiększenia przepustowości poprzez montaż dodatkowych reaktorów biologicznych.

Lokalne oczyszczalnie ścieków znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia mieszkańców do sieci kanalizacyjnej lub gdy jest ona zbyt kosztowna w stosunku do ilości ścieków wytwarzanych w danym rejonie.

Mogą obsługiwać od 50 do nawet 3.000 mieszkańców.

Zgodnie z Prawem Wodnym Gminy muszą zapewnić oczyszczanie i odprowadzanie ścieków w ramach realizacji zadań własnych gminy.

W takiej sytuacji mamy do czynienia z komunalną oczyszczalnią ścieków.

Bardzo niskie koszty eksploatacyjne naszych oczyszczalni lokalnych (patrz: koszty eksploatacyjne oczyszczalni AT 250), doskonała efektywność oczyszczania (patrz:  skuteczność oczyszczania oczyszczalni AT 250), praktycznie bezobsługowe, możliwość wykorzystania naturalnego ukształtowania terenu (ograniczenie liczby przepompowni) to wszystko sprawia, iż są one doskonałą alternatywą dla dotychczas kosztownych i bardzo drogich w eksploatacji oczyszczalni komunalnych.

Poniżej kilka naszych realizacji oczyszczalni lokalnych oraz oczyszczalni komunalnych.

Lokalne AT2024.04.22

Lokalne oczyszczalnie ścieków
serii AT i AT OVAL

W naszej ofercie znajdują się oczyszczalnie ścieków wykorzystujące nowatorską technologię VFL, zaprojektowane przez firmę August ir Ko z Wilna. Ta technologia została potwierdzona przez niemieckie i norweskie laboratoria badawcze pod kątem wysokiej skuteczności oczyszczania.

Lokalne oczyszczalnie August AT i AT OVAL o przepustowości od 7,5 do 45 m³ to systemy modułowe, a urządzenia tego samego modelu można łączyć w kilka jednostek, zwiększając w ten sposób wydajność do 300 m³ dziennie. Modułowa technologia August VFL pozwala także rozbudować już istniejące oczyszczalnie.

Oczyszczalnie te są przeznaczone do obsługi ścieków bytowych z różnych źródeł, takich jak hotele, pensjonaty, szkoły, restauracje, stacje benzynowe, osiedla mieszkaniowe, obiekty komercyjne, użyteczności publicznej, małe miejscowości, czy duże kompleksy sportowe i rekreacyjne.

Dodatkowo oczyszczalnie serii AT OVAL dzięki owalnemu kształtu i unikalnej konstrukcji są tanie i łatwe w transporcie, dlatego jesteśmy wstanie dostarczyć urządzenia niemalże każdym środkiem transportu w dowolne miejsce na świecie.

Zbiorcze oczyszczalnie ścieków o dużej wydajności powyżej 1.000 RLM

Zbiorcze oczyszczalnie ścieków to również kluczowe rozwiązanie dla obszarów bez dostępu do centralnej kanalizacji. Zapewniają one skuteczne usuwanie zanieczyszczeń ze ścieków bytowo-socjalnych, co jest istotne dla ochrony środowiska naturalnego. Dzięki nowoczesnym technologiom, są efektywne, ekonomiczne i ekologiczne, co przyczynia się do zrównoważonego rozwoju i ochrony zasobów wodnych.

Zbiorcze oczyszczalnie przeznaczone są do oczyszczania ścieków w miastach i wsiach, przy osiedlach i dzielnicach o liczbie mieszkańców powyżej 1000 osób.
Mogą składać się z dwóch lub większej liczby linii technologicznych połączonych równolegle.
Kompletny system oczyszczania ścieków składa się z reaktorów biologicznych oraz dodatkowych obiektów konstrukcyjnych, a także przepompowni, systemu usuwania powstałych osadów i urządzeń kontrolnych.

Realizacje

Dane techniczne

Koszty eksploatacji

Referencje

Co jeszcze możesz zyskać dzięki współpracy z Ekodren?

Wysoką jakość i certyfikowane rozwiązania

Ekodren jako jedyna firma w Polsce współpracuje  z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Tyliczu gdzie prowadzi projekty badawcze wszystkich oferowanych systemów oczyszczania ścieków.

Obsługę od A do Z

jako jedyna firma Ekodren oferuje realizację inwestycji kompleksowo od projektu aż po opiekę pogwarancyjną.

Doradcę Technicznego

który rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące spraw technicznych, eksploatacji oraz konserwacji urządzeń.

Doświadczony zespół ekspertów

kilkadziesiąt lat działalności w branży, pozwoliło na zdobycie bezcennej wiedzy oraz realnych potrzeb naszych klientów.

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji