Prywatne: Aktualności

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Tradycyjne szamba mogą niebawem odejść w niepamięć. Powstała bowiem doskonała alternatywa dla takiego rozwiązania. Przydomowa oczyszczalnia ścieków to w praktyce bezobsługowa instalacja, która oddziela zanieczyszczenia od wody, a następnie oddaje do gruntu oczyszczoną ciecz. To główny powód, dla którego coraz więcej gospodarstw domowych wykorzystuje ekologiczną oczyszczalnię ścieków. A jest ich znacznie więcej.

Jak działają przydomowe oczyszczalnie ścieków?

Na naszą ofertę składa się kilka rodzajów indywidualnych oczyszczalni. Każda z nich wyróżnia się odmiennym sposobem funkcjonowania. Łączy je jednak kilka ogólnych cech. A więc jak działa oczyszczalnia ścieków przydomowa? W większości przypadków opiera się na kilkuetapowym procesie.

W części systemów pierwszy etap to mechaniczno-biologiczne oczyszczanie, które stanowi wstęp do dalszych czynności. Odbywa się grawitacyjne poprzez oddzielenie cząsteczek oraz fermentacja osadu. Dzięki mechanizmowi flotacji lżejsze cząstki przedostają się na powierzchnię. To prowadzi do następnego etapu, w którym oczyszczalnie przydomowe prowadzi główny proces oczyszczalnia. Jest to biologiczne oczyszczanie za pomocą osadu czynnego lub złoża filtracyjnego. Zawiesiny oraz materiał organiczny staje się pożywieniem dla bakterii i mikroorganizmów. W ten sposób ze ścieku usuwane są zanieczyszczenia. Następnie zaś oczyszczalnie ścieków odprowadzają czystą wodę do jednego z odbiorników, czyli do drenażu rozsączającego, tunelu rozsączającego, skrzynki rozsączającej, studni chłonnej, rowu albo innego cieku wodnego.

Na tym przykładzie dobrze widać, jak nieskomplikowanym urządzeniem jest przydomowa oczyszczalnia. Na dodatek wymaga ona minimalnej obsługi, co przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania.

Różnice pomiędzy odmiennymi modelami domowej oczyszczalni ścieków są dokładnie opisane na naszej stronie. Zachęcamy do zaznajomienia się z ich zasadą działania przed podjęciem decyzji o zakupie. Oczywiście możemy pokrótce opisać wszystkie procesy podczas kontaktu.

Korzyści z założenia przydomowej oczyszczalni ścieków

Zaprojektowanie i wdrożenie w życie systemu wiąże się z wieloma zaletami. Jedną z nich są znacznie niższe koszty eksploatacji w porównaniu do szamba. Oczyszczalnia przydomowa wymaga najczęściej jedynie raz w roku wywiezienia nadmiaru osadu czynnego lub osadu wstępnego przez wóz asenizacyjny. To oszczędność rzędu 250-400 zł za jednorazową usługę opróżnienia szamba. Oprócz tego domowa oczyszczalnia ścieków wyróżnia się:

– niskimi kosztami eksploatacji;

– prostą konserwacją;

– brakiem wydzielania przykrych zapachów;

– możliwością montażu nawet na małej działce;

– możliwością obsługi kilku obiektów jednocześnie;

– ekologicznym działaniem;

– trwałością instalacji;

– wygodą użytkowania.

Trzeba też podkreślić ekologiczność tego rozwiązania. Przydomowe oczyszczalnie nie zużywają wiele energii (a może w ogóle jej nie potrzebować), a oczyszczona przez nie woda może zostać odprowadzona cieku wodnego czy gruntu. I to bez żadnej szkody dla środowiska. Wszystko odbywa się w bardzo naturalny sposób. Oczyszczalnia ekologiczna odpowiada więc na wyzwania współczesności. Osoby poszukujące rozwiązań przyjaznych środowisku wybierają małe, prywatne oczyszczalnie w zastępstwie tradycyjnych szamb.

Zalety proponowanych przez nas rozwiązań są oczywiste. Czy jednak oczyszczalnie ścieków przydomowe mają jakieś wady?

Najczęściej wspominaną wadą jest stosunkowo wysoki koszt systemu, w który wlicza się sprzęt, projekt oraz montaż. Początkowy wydatek sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jednak jest to suma, która zwraca się w ciągu kilku najbliższych lat. Własna oczyszczalnia ścieków jest też prawie darmowa w eksploatacji.

Inną wadą jest przestrzeń, jaką zajmuje system. Wymaga on zagospodarowania trochę miejsca na działce. Im więcej osób liczy gospodarstwo domowe, tym większa musi być oczyszczalnia ścieków przydomowa. W większości przypadków cały system znajduje się pod ziemią, pozwala to więc zagospodarować przestrzeń nad oczyszczalnią. Dlatego coraz więcej ludzi interesuje się takim rozwiązaniem w swoim ogrodzie.

Można też wspomnieć o konieczności uzyskania pozwolenia na wybudowanie własnej oczyszczalni ścieków. To najmniejszy ze wszystkich minusów – urzędnicy zazwyczaj przychylnie rozpatrują takie wnioski ze względu na ekologiczność rozwiązania. Wystarczy spełnić kilka warunków (zwłaszcza formalnych). Jako profesjonaliści z przyjemnością pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności i wyjaśnimy, gdzie się udać z wnioskiem.

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków od uznanego producenta

Na rynku funkcjonujemy od ponad 20 lat. Tak długi staż zawdzięczamy utrzymywaniu najwyższej jakości świadczonych usług, włącznie z wysokogatunkowymi produktami. Aby rodzimy klient uzyskał dostęp do najlepiej skonstruowanych oczyszczalni ekologicznych, podjęliśmy między innymi współpracę z niemieckim producentem. Otto Graf GmbH to renomowany wytwórca systemów oczyszczania. Ich produkty eksportowane są do ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach. Tak ogromna popularność to zasługa kilku czynników, do których należy zaliczyć:

– niebywałą trwałość oczyszczalni przydomowych,

– zaawansowanie technologiczne proponowanych rozwiązań,

– dobry stosunek ceny do jakości.

Oczyszczalnia ścieków stworzona z produktów marki Graf zapewnia rewelacyjną wydajność. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić ofertę niemieckiego producenta do naszego asortymentu. Oprócz tego posiadamy produkty pochodzące od innych renomowanych wytwórców, takich jak August czy Biorock. W niczym nie ustępują swojej konkurencji, ale korzystają z trochę innych technologii. W związku z tym wybór pomiędzy markami zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz założeń projektu.

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia?

Jako profesjonaliści możemy zaoferować najkorzystniejszą wycenę oczyszczalni. Na nasz asortyment składają się wysokiej jakości produkty, które z całą pewnością nie obciążą domowego budżetu. W kwestii takiej, jak przydomowa oczyszczania ścieków cena waha się w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Koszt zakupu różni się od kilku czynników, w tym:

– rodzaju oczyszczalnika,

– rozmiarów systemu,

– marki urządzeń,

– elementów dodatkowych

i innych. Poza tym możemy za życzenie wykonać projekt całej oczyszczalni przydomowej. Wycena odbywa się w sposób indywidualny. Za każdym razem kierujemy się dobrem naszych klientów, więc projekty zakładają osiągnięcie maksimum skuteczności minimalnym kosztem. Staramy się dostosować systemu do oczekiwań finansowych i w miarę możliwości wprowadzić modyfikacje do proponowanych schematów. Dzięki temu nasi klienci otrzymują ofertę nieprzekraczającą przewidzianego budżetu.

Jeśli chodzi o przydomowe oczyszczalnie ścieków cena nie obejmuje montażu. Możemy jednak podjąć się tego zadania w okazyjnej cenie. Nasi fachowcy błyskawicznie uporają się z zadaniem. To gwarancja fachowo wykonanego systemu.

Ile wynoszą koszty eksploatacyjne ekologicznych oczyszczalni ścieków?

Jedną z najistotniejszych cech udostępnianych przez nas urządzeń jest energooszczędność. Niski pobór prądu sprawia, że oczyszczanie biologiczne nie odbija się mocno na rachunkach. Oprócz tego posiadamy w ofercie systemy, które w ogóle nie zużywają energii elektrycznej. To najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących oszczędności w tym aspekcie.

Zainteresowanych własną, ekologiczną i wydajną przydomową oczyszczalnią ścieków, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi przedstawicielami drogą telefoniczną lub mailową. Z przyjemnością podzielimy się naszym doświadczeniem. Podczas rozmowy doradzimy wybór optymalnego systemu i opowiemy o możliwych projektach. Zapraszamy do zadawania nam pytań także na inne tematy w zakresie oczyszczalni ścieków przydomowych.

Czytaj inne

zamknij
Wpisz poszukiwaną nazwę.

Koszyk

zamknij

Zaloguj się

zamknij

Scroll To Top