Aktualności

Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków

Jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków

Troska o środowisko naturalne skłania wszystkich do poszukiwania ekologicznych urządzeń do swojego gospodarstwa domowego. Oczyszczalnia biologiczna jest jednym z najskuteczniejszych pod tym względem rozwiązań. Dzięki jej pracy można zaoszczędzić sporo wody, a przy okazji pieniędzy.

Zasada działania biologicznej oczyszczalni ścieków

Funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni różni się w zależności od jej modelu oraz producenta. Wynika to z zastosowanych przez wytwórców technologii. Niezależnie od zasady działania, efekty są do siebie zbliżone – zielone oczyszczalnie odprowadzają czystą wodę do odbiornika (może to być tunel, drenaż albo skrzynka rozsączająca, a nawet studnia chłonna lub ciek wodny). Jak więc działa przydomowa oczyszczalnia ścieków biologiczna? Prezentujemy przykłady na podstawie dostępnych u nas urządzeń:

1) Biologiczna oczyszczalnia ścieków AT marki August. Wszystkie procesy oczyszczania odbywają się w jednym zbiorniku oczyszczalni przy wykorzystaniu unikalnej technologii VFL. Obejmują one mechaniczne rozdrobnienie zanieczyszczeń stałych, wstępną denitryfikację, proces oczyszczania w komorze napowietrzania przy wykorzystaniu osadu czynnego i przetransportowania cieczy do komory sedymentacyjnej. Proces ten jest wielokrotnie powtarzany. Ze względu na wysoką efektywność, biologiczne oczyszczalnie ścieków August w technologii VFL są często wykorzystywane jako oczyszczalnie lokalne oraz komunalne.

2) Oczyszczalnia biologiczna one2clean marki Graf. Jej działanie opiera się na technologii SBR, czyli sekwencyjnego oczyszczania ścieków w dwusferowym zbiorniku Odbywa się to przy pomocy osadu czynnego w formie zawiesiny z pożytecznymi mikroorganizmami. Pierwszym etapem działania urządzenia jest oczyszczanie zasadnicze, w trakcie którego dochodzi do procesów biologicznego czyszczenia. Następnie rozpoczyna się faza odpoczynku. Czysta woda gromadzi się u góry zbiornika. Ostatnim etapem procesu jest odprowadzenie czystej wody do odbiornika.

3) Oczyszczalnia biologiczna Monoblok marki Biorock. Jej główną cechą jest całkowity brak elementów elektrycznych, co przekłada się na oszczędność eksploatacji. Do oczyszczania wykorzystuje osadnik wstępny i specjalny bioreaktor. Dzięki nim może przeprowadzać procesy nawet w trakcie zmniejszonego przepływu ścieków – bez ryzyka zamulenia.

Zasada działania biologicznej oczyszczalni ściekówZalety wykorzystywania przydomowej oczyszczalni ścieków biologicznej

Po zamontowaniu własnej oczyszczalni można od razu odczuć pozytywne skutki. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim:

– wysoki komfort korzystania z niemal bezobsługowej technologii;

– brak przykrych zapachów, które pojawiają się przy eksploatacji zwykłego szamba;

– oszczędność przy rachunkach za opróżnianie szamba.

Oczyszczalnia ścieków biologiczna może zostać zainstalowana nawet na niewielkiej działce i w każdych warunkach gruntowych. Skuteczność oczyszczania w wielu technologiach sięga blisko 100%. Obecnie jest to jedna z najpewniejszych metod ekologicznego gospodarowania ściekami.

Czy biologiczne oczyszczalnie ścieków mają jakieś ograniczenia?

Stosowana w naszych oczyszczalniach technologia pozwala usunąć z wody mikroorganizmy oraz niemal wszystkie zanieczyszczenia stałe. Nie oznacza to jednak, że może zostać ponownie wykorzystania lub przeznaczona do podlewania. Przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków może jednak znacznie więcej, niż drenażowa. Przede wszystkim rozsączanie w pełni oczyszczonej wody jest zdecydowanie trwalsze i nie wymaga przebudowy jak w przypadku oczyszczalni tradycyjnych.

Warto dodać, że pojedyncze urządzenie też ma ograniczenia związane z wydajnością. Każdy produkt osiąga swoją szczytową efektywność w gospodarstwach nieprzekraczających określonej liczby mieszkańców. Posiadamy szamba biologiczne idealne dla małych domów jednorodzinnych (1-4 osób), a także bardzo dużych gospodarstw (6-12 osób). W związku z tym wybór modelu jest w dużej mierze uzależniony od maksymalnej ilości mieszkańców. Oczywiście posiadamy w ofercie oczyszczalnie biologiczne o dużej rozpiętości przepustowości np. oczyszczalnie EkoDuel 12 Plus która może obsługiwać zarówno 2 jak i 12 mieszkańców. Część ograniczeń jest więc do przezwyciężenia.

Renomowani producenci oczyszczalni biologicznych

Trwałość oraz wydajność urządzeń są istotne dla opłacalności oczyszczalni. Muszą one wyróżniać się pod tym względem. Dlatego nie warto decydować się na montaż systemów bez stosownych certyfikatów. W naszym asortymencie znajdują się oczyszczalnie biologiczne z ważnymi atestami oraz upoważnieniami. Są one świadectwem najwyższej jakości produktów. Wszystkie spełniają wymagania Unii Europejskiej, co oznacza ich ekologiczność, długotrwałą przydatność, a także niezrównaną wytrzymałość.

Każda oczyszczalnia przydomowa biologiczna z naszej oferty pochodzi od jednego z uznanych na całym świecie producentów: Graf, August i Biorock, Aplast, ATB. To liderzy w dziedzinie ekologicznych oczyszczalni. Ich innowacyjne produkty należą do ścisłej światowej czołówki. Zapewniamy więc naszym klientom dostęp do najlepszych rozwiązań. Renomowane marki są gwarancją trwałości, efektywności, znakomitej przepustowości i świetnej ceny oczyszczalni ścieków biologicznych. Warto zaufać producentom, którzy zostali docenieni przez dziesiątki tysięcy klientów na wszystkich kontynentach.

Renomowani producenci oczyszczalni biologicznychKoszt zakupu oraz montażu oczyszczalni biologicznej

Inwestycja we własną oczyszczalnię zwraca się w przeciągu kilku lat. To kolejny powód, dla którego szambo biologiczne zyskuje coraz większą popularność. Obniżenie kosztów eksploatacyjnych za wywóz nieczystości sięga nawet dziewięćdziesięciu kilku procent.

Nasze produkty wyróżniają się znakomitą ceną – i to pomimo niezrównanej jakości. Jest to możliwe dzięki współpracy z nowoczesnymi producentami. Mamy możliwość zaoferowania naprawdę atrakcyjną cenę zakupu przydomowej oczyszczalni ścieków biologicznej.

Oprócz tego podejmiemy się zaprojektowania całego systemu pod Państwa gospodarstwo, włącznie z doborem optymalnych rozwiązań. W ten sposób nasi klienci otrzymują kompleksową instalacje rozwiązującą problem zagospodarowania ścieków. Jeśli interesuje Państwa fachowo wykonana oczyszczalnia biologiczna cena z pewnością okaże się bardzo satysfakcjonująca. Dostosowujemy projekty do wymagań klientów, a także uwzględniamy dostępny budżet. Takie podejście pozwala nam opracować wydajne oczyszczalnie przy najniższym możliwym koszcie. Projekt jest ponadto wyceniany indywidualnie, na podstawie kilku czynników (m.in. wielkości systemu, marki urządzeń czy przepustowości).

W kwestii takiej, jak nowoczesna biologiczna oczyszczalnia ścieków cena proponowana przez nasz sklep powinna zwrócić Państwa uwagę. Serdecznie zapraszamy do zaznajomienia się z naszym asortymentem. W przypadku pojawienia się wątpliwości dotyczących wyceny, montażu czy sposobów płatności, prosimy o napisanie do nas maila lub zadzwonienie. Podczas rozmowy odpowiemy na każde pytanie, a także doradzimy wybór najodpowiedniejszej dla Państwa gospodarstwa domowego oczyszczalni ścieków biologicznej.

Czytaj inne

zamknij
Wpisz poszukiwaną nazwę.

Koszyk

zamknij

Zaloguj się

zamknij

Scroll To Top