Aktualności

MicroCat SX – biopreparat do wspomagania działania lokalnych i komunalnych oczyszczalni ścieków

Z zadowoleniem prezentujemy naszą najnowszą propozycję, MicroCat® SX, której celem jest zrewolucjonizowanie procesu biologicznego oczyszczania ścieków w lokalnych i komunalnych oczyszczalniach. Stanowi ona synergiczną mieszaninę starannie wyselekcjonowanych mikroorganizmów oraz sproszkowanego węgla aktywowanego, stworzoną specjalnie w celu efektywnego oczyszczania ścieków bytowo-gospodarczych i komunalnych.

 

MicroCat® SX dzięki swojej wyjątkowej formule doskonale sprawdza się w biologicznych oczyszczalniach ścieków, przetwarzających zarówno ścieki komunalne, jak i powstałe w wyniku przetwarzania żywności.

Skład: Starannie wyselekcjonowane mikroorganizmy i sproszkowany węgiel aktywowany
Ilość mikroorganizmów: Przekraczająca 5 x 10^9 na gram
Termin ważności: 2 lata
Opakowanie: 11.3 kg

 

Produkt został stworzony z myślą o wykorzystaniu zarówno w tlenowych, jak i beztlenowych komorach fermentacyjnych osadu, co czyni go niezwykle wszechstronnym i efektywnym w różnych warunkach.

Zastosowanie MicroCat® SX

Lokalne i komunalne oczyszczalnie ścieków często borykają się z wyzwaniami związanymi z utrzymaniem odpowiedniej jakości oczyszczonych ścieków. Zmienna natura pracy może prowadzić do awarii systemu, generując tym samym znaczące koszty i komplikacje. MicroCat® SX stanowi doskonałe rozwiązanie w tym kontekście.

Dzięki zdolnościom biodegradacji mikroorganizmów oraz adsorpcji węgla aktywowanego MicroCat® SX może znacząco poprawić efektywność oczyszczalni, jednocześnie obniżając koszty ich eksploatacji. Produkt ten został zoptymalizowany dla procesów tlenowych i beztlenowych, co umożliwia skuteczne usuwanie różnorodnych substancji obecnych w ściekach domowych i komunalnych, takich jak lignoceluloza, tłuszcze, białka i inne.

Sposób użycia i dozowanie MicroCat® SX

Zastosowanie MicroCat® SX jest proste i efektywne. Preparat można wprowadzić bezpośrednio do strefy napowietrzania w oczyszczalni lub do komory fermentacyjnej jako środek konserwująco-zapobiegawczy.

Dawkowanie zależy od rodzaju ścieków oraz stanu oczyszczalni. Sugerowane programy aplikacji obejmują dawki w zakresie od około 3 kg na 1000 m3 ścieków dziennie w przypadku poważnych zakłóceń pracy oczyszczalni, do 120 gramów na 1000 m3 dziennie w celu zapobiegawczego działania.

Podsumowanie informacji na temat MicroCat® SX

MicroCat® SX to przełomowy produkt, podnoszący jakość i efektywność procesu biologicznego oczyszczania ścieków. Dzięki synergii starannie wyselekcjonowanych mikroorganizmów i sproszkowanego węgla aktywowanego MicroCat® SX zwiększa wydajność oczyszczalni, a także redukuje koszty jej użytkowania.

Jego wszechstronne zastosowanie w tlenowych i beztlenowych komorach fermentacyjnych osadu czyni go zaawansowanym i wielostronnym rozwiązaniem dla wszystkich oczyszczalni ścieków, aspirujących do osiągnięcia doskonałej jakości oczyszczonych ścieków.

 

Czytaj inne

zamknij
Wpisz poszukiwaną nazwę.

Koszyk

zamknij

Zaloguj się

zamknij

Scroll To Top