Interesuje Cię darmowa wycena?
Zadzwoń 608 080 860 lub

Wybierz dogodny czas rozmowy
i zostaw swój numer - oddzwonimy.

*
Przepisz znaki CAPTCHA

Jesteś już 2 osoba, która zamówiła rozmowę telefoniczną

Administratorem danych, które tu wpisujesz jest EKODREN - Naturalne Systemy Oczyszczania. Dane będą przetwarzane w celach marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów.

Interesuje Cię darmowa wycena?

Napisz do nas

*
*
*
Przepisz znaki
CAPTCHA
* pola obowiązkowe

Administratorem danych, które tu wpisujesz jest EKODREN - Naturalne Systemy Oczyszczania. Dane będą przetwarzane w celach marketingu bezpośredniego naszych produktów i usług. Podstawą prawną jest uzasadniony interes Administratora. Więcej szczegółów.

Jesteś już 1 osoba, która zostawiła dziś wiadomość.

Zadzwoń
Napisz
Sklep internetowy

Zadzwoń 607 401 168

PROMOCJE

Infolinia 608 080 860     607 401 168

«

Zadzwoń:
608 080 860 lub

Wypełnij formularz

a nasz doradca przygotuje dla Ciebie bezpłatną wycenę

*

* pola obowiązkowe

Jako firma promująca ekologiczne rozwiązania zawsze gorąco namawiamy naszych Klientów do wykorzystywania w maksymalny sposób tego, co dała nam natura. Takim upominkiem jest właśnie deszczówka. I chociaż zmiany klimatyczne powodują, że lata mamy coraz bardziej suche, to kiedy już zaczyna lać, leje na dobre. Szkoda byłoby wtedy pozwolić wilgoci wsiąkać bezpowrotnie w glebę, zwłaszcza jeśli mamy możliwość jej zatrzymania i magazynowania.

 

Przede wszystkim oszczędność

Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów europejskich. Wzrasta deficyt wody czystej, a zwiększające się zanieczyszczenie środowiska sprawia, iż koszty jej uzdatniania wzrastają z roku na rok. To pewne, iż ceny wody będą systematycznie rosły, a poszukiwanie nowych sposobów jej oszczędzania, podobnie jak sposobów wykorzystania deszczówki, staje się koniecznością. Rosnące ceny wody pitnej i wchodząca w życie w kolejnych miastach opłata za odprowadzanie deszczówki do kanalizacji oraz aspekty ekologiczne wpływają na co raz większe zainteresowanie możliwościami wykorzystania wód opadowych. Przede wszystkim warto wspomnieć o pokaźnych oszczędnościach dla budżetu gospodarstwa domowego.

 

Na co i ile zużywamy wody

Średnio 150 litrów wody słodkiej (na osobę) jest dostarczane (dziennie) do użytku w gospodarstwie domowym w Europie. Ponad 40 litrów wody zużywa się na spłukiwanie miski ustępowej, pozostałe 110 litrów m.in. na higienę osobistą (50 litrów), mycie naczyń (12 litrów), cele spożywcze (5 litrów) oraz czynności takie jak pranie, mycie samochodu, porządki w domu i ogrodzie (ponad 40 litrów).

Podsumowując, z dziennego zużycia wody około połowę można z powodzeniem zastąpić wodą nie mającej jakości wody pitnej, czyli deszczówką!

 

Jak ją zagospodarować?

Oczywiście woda opadowa, potocznie nazywana deszczówką, nie jest zdatna do picia czy gotowania, jednak po oczyszczeniu można ją wykorzystać do spłukiwania toalet, prania, mycia samochodów czy podlewania ogrodu. Staje się wtedy bardzo cennym rozwiązaniem! Wodę deszczową możemy wykorzystywać również wewnątrz budynków. Jest to możliwe po wykonaniu instalacji, którą deszczówka będzie doprowadzana do konkretnych odbiorników, takich jak WC, pralka czy zmywarka. Pamiętajmy, iż instalacja ta nie może być powiązana z układem, który dostarcza wodę pitną lub przeznaczoną do gotowania.

 

 

Prysznic

deszczowka rys 1 01

8-9 litrów/min*

Niedokręcony kran

deszczowka rys 1 01

3-10 litrów/doba*

Spłukiwanie toalety

deszczowka rys 1 01

3-9 litry spłukanie*

 Zmywarka

deszczowka rys 1 01

8-9 litrów/min*

Pranie i przepierki

deszczowka rys 1 01

6-10 litrów program

Mycie ręczne naczyń

deszczowka rys 1 01

18-20 litrów/min*

 

UWAGA: Zurzycie wody może znacznie się różnić w zależności od czynności i urządzenia. Powyższe dane należy traktować jako dane orientacyjne. Źródło: (*) Wskaźniki EEA dotyczący zuźycia zasobów wody słodkiej.

 

 

Jak ją gromadzić?

W sytuacjach, gdzie nie jest wymagana jakość wody pitnej, ekologiczne i ekonomiczne jest wykorzystanie wody deszczowej, którą można zebrać z powierzchni dachów, a następnie gromadzić w podziemnych lub naziemnych zbiornikach w celu późniejszego wykorzystania. Wykorzystanie wody deszczowej jedynie w ogrodzie nie wymaga wykonywania specjalnej instalacji i jest bardzo proste.

 

deszczowka schemat

 

Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest gromadzenie deszczówki w zbiornikach naziemnych ozdobnych, do których wystarczy podłączyć wąż ogrodowy. To optymalne rozwiązanie dla właścicieli niedużych przydomowych ogrodów.

Jeżeli nasze zapotrzebowanie na wodę w ogrodzie jest znacznie większe, warto rozważyć instalację zbiornika podziemnego z pompą, do którego z powodzeniem podłączymy manualny lub automatyczny system nawadniania.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu. Ekodren udzieli Państwu wsparcia na każdym etapie realizacji tego typu inwestycji.

 

Korzyści wynikające z wykorzystywania wody deszczowej:

  • oszczędność pieniędzy
  • uniknięcie podatków związanych z odprowadzaniem deszczówki do kanalizacji
  • niezależność od dostawców wody
  • obniżenie kosztów zaopatrzenia w wodę pojedynczych odbiorców wody wodociągowej
  • aktywny wpływ na ochronę środowiska
  • korzystny wpływ na roślinność
  • korzystny wpływ na urządzenia AGD (brak kamienia)
  • zmniejszenie presji na wody podziemne

 

Nasze produkty dla Ciebie

Ekodren proponuje Państwu rozwiązania, do których należą zbiorniki takie jak Herkules - możliwy do montażu zarówno pod ziemią jak i na ziemi, czy  - wyjątkowo wytrwały i pojemny zbiornik podziemny Carat S; zbiorniki ozdobne naziemne oraz filtry do wody deszczowej, niezbędne do jej filtrowania, zapobiegające powstawaniu zatorów oraz zamulaniu zbiornika i systemu rozsączającego.

Zobacz produkty

Copyright © 2019 EKODREN - Wszelkie prawa zastrzeżone  |  Projekt strony: tomaszwronski.pl